Rezervační smlouvy, vyvlastňování nemovitostí, AML a whistleblowing aneb 3 aktuální právní témata, která si nesmíte nechat ujít

16. 10. 2023
10:45 - 11:15
Kepler

Rezervační smlouvy, vyvlastňování nemovitostí, AML a whistleblowing aneb 3 aktuální právní témata, která si nesmíte nechat ujít

Rezervační smlouvy jsou neplatné?
Nejvyšší soud před pár týdny „řekl“, že jakmile je účastníkem rezervační smlouvy makléř či RK, nemůže propadnout rezervační poplatek jako pokuta. Jinými slovy, všichni makléři a kanceláře mají nyní v podstatě neplatné rezervační smlouvy. Jakou smlouvu uzavírat? Co přesně soudu vadí? Jak věc v praxi řešit? Dozvíte se jedině na REALITYfestu.

 

Stát bude vyvlastňovat nemovitosti?
Opravdu bude stát vyvlastňovat nemovitosti lidem, kteří nemají v katastru úplné údaje. Dozvíte se vše, co k této věci potřebujete vědět a co potřebujete říkat vašim klientům. Je to kachna, hysterie, nesmysl? Na sociálních sítích to vypadá, jako velký průšvih. Jak je to ve skutečnosti včetně oficiálního vyjádření úřadů se dozvíte jedině na REALITYfestu.

 

AML a whistleblowing – novela od 1.8.2023. Jak jednoduše zavést a vyřešit
Všechny realitní kanceláře a makléři v ČR mají povinnost mít vytvořený a zveřejněný tzv. Vnitřní oznamovací systém. Toto povinnost zprostředkovatelům ukládá zákon o AML. Novela, a tedy povinnost je stanovena od 1.8.2023. V konkrétní přednášce obdržíte vše.

 

Audiozáznam ZDE

 

Fotogalerie: